Там, де ми є!

Online player

Байден оприлюднив план допомоги для COVID-19 на 1,9 трильйона доларів

Обраний президент Джо Байден виклав свої плани щодо економічнї допомоги від коронавірусної кризи, посилаючись на необхідність більш чіткого плану вакцинації, а також на додаткові прямі виплати американським сім’ям, щоб допомогти відновити економіку США.  Очікується, що його план, який називається Американським планом порятунку, становитеме 1,9 трильйона доларів. Повідомляє NPR

Пакет включає 1400 доларів прямих стимулюючих виплат, які доповнюватимуть виплату $600, які Конгрес прийняв наприкінці минулого року.  Байден також пропонує додаткові 160 мільярдів доларів на національну програму вакцин, включаючи 20 мільярдів на розподіл та додаткові 50 мільярдів на розширене тестування.

План також закликає Конгрес інвестувати 170 мільярдів доларів у школи K-12 та вищу освіту, в тому числі 130 мільярдів доларів для безпечного відкриття шкіл.  Він пропонує підвищити федеральну мінімальну заробітну плату до 15 доларів на годину, а також забезпечити мільярдими допомогами на догляд за дітьми, федеральних програм харчування, допомоги на оренду житла та реагування на пандемію уряду.  Пакет також включає 350 мільярдів доларів як надзвичайне фінансування для державних та місцевих органів влади.

Хоча демократи матимуть технічну більшість в обох палатах Конгресу, Байден все ще може зіткнутися з важкою боротьбою за прийняття цих заходів допомоги.  Частини плану вже популярні серед демократів, зокрема підвищення мінімальної заробітної плати та збільшення лікарняних та медичних відпусток.  Але принаймні один сенатор – Joe Manchin, поміркований демократ із Західної Вірджинії, – заявив про небажання брати участь у держборгу шляхом великих прямих платежів.

Якщо він та інші дефектують, це ускладнить зусилля Байдена швидко покласти гроші в кишені американців.

Також, Байден сказав, що нещодавні виплати $600 на допомогу коронавірусу це “перший внесок” і сказав, що наполягатиме на тому, щоб американці отримали додаткові 1400 доларів.

Понад 385 000 американців померли від хвороби, пов’язаної з коронавірусом, і стільки ж американських лікарень знову досягли рівня кризи для надання допомоги постраждалим від вірусу.

Байден наполягав на важливості зробити щеплення від вірусу якомога більше американцям.  Його план включає запуск громадських центрів вакцинації та мобільних підрозділів вакцинації у більш віддалених районах, а також збільшення фінансування додаткових тестів.

Обраний президент також заявив, що буде закликати країну носити маски протягом перших 100 днів свого президентства.  Носіння масок – це практика, яку службовці охорони здоров’я відстоюють за уповільнення розповсюдження вірусу, але така, що стала політичною проблемою під час перебування президента Трампа в Білому домі.

Байден сподівається, що ці варіанти допомоги допоможуть стабілізувати економіку США та відновити низку секторів, які повинні були повністю або частково закритися в результаті вірусу.  Також пріоритетом є американські школи, які намагаються адекватно боротися з вірусом, додаючи додаткового напруження працюючим сім’ям під час пандемії.

Обраний президент, який буде інагурований наступної середи, розглядає цей пакет як перший крок у плані коронавірусу його адміністрації, і, як очікується, намітить план відновлення протягом найближчих тижнів.