Там, де ми є!

Online player

On Air

Банки США видадуть рекордний обсяг іпотеки в 2020 році

Нинішнє зростання іпотечного ринку США забезпечене низькими процентними ставками.

У 2020 році в США буде видано іпотечних позик на рекордну суму – $ 4,4 трлн, або на $ 300 млн більше, ніж раніше прогнозували агентства Fannie Mae і Freddie Mac, які займаються сек’юритизацією боргів, і Асоціація іпотечних банків США. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на дані дослідницької компанії Black Knight, передає РБК.

Попередній рекорд на ринку іпотеки був встановлений в 2003 році, коли Федеральна резервна система знизила ставку, і як наслідок зменшилися ставки за різними фінансовими продуктами, включаючи іпотечні позики. У підсумку в 2003 році в США було видано іпотечних кредитів на $ 3,8 трлн.

Іпотека в США стала доступна, і банки сприяли цьому виробництвом товарів з плаваючою ставкою. Перші роки позичальник платив лише відсотки по кредиту і лише потім починав виплачувати борг. Все це призвело до іпотечного буму в країні в першій половині 2000х років, а потім – до кризи неплатежів, який став провісником глобальної фінансової кризи 2008 року.

Нинішнє зростання іпотечного ринку США також забезпечений низькими процентними ставками – менше 3%, які сприяють попиту на кредити і рефінансування існуючих позик. За дев’ять місяців іпотечні кредити рефінансували 6,4 млн домовласників. За оцінкою Black Knight, під кінець року ця цифра перевищить 9 млн.

За прогнозами Bank of America, 2021 рік може бути ще успішніше для іпотечного сектора США – прогнозується видача кредитів на суму понад $ 4,5 трлн.