Там, де ми є!

Online player

На ринку активів — булька?

Багато експертів вважають, що хоча кінцева ціна біткоіни все ще не досягнута, поточні темпи зростання даної криптовалюти викликають сумніви.

Той, хто робить ринкові прогнози, виглядає безглуздо, але коли в неділю ціна біткойнов перевищила 34 000 доларів (21 605 фунтів стерлінгів) – це просто здалося чистою територією міхура, пише Independent.

Звичайно, біткойн може піднятися вище.  Reuters повідомило, що Сергій Назаров, співзасновник глобального блокчейн-проекту Chainlink, вважає, що в кінцевому підсумку він досягне 100000 доларів (72 063 фунта стерлінгів), але на якомусь етапі всі ринки підуть назад, і в цьому випадку немає центрального банку,  який міг би його врятувати.

Правда, деякі скажуть, що це плюс.   «Люди неухильно втрачали віру в свою державну валюту протягом багатьох років, і грошово-кредитна політика, викликана економічною впливом коронавірусу, тільки прискорила це зниження».

В якомусь сенсі це є правдою, оскільки величезні суми світових грошей, випущені центральними банками, дійсно підірвали до них довіру.  Але насправді це ті зайві гроші, які скупчилися в другорядних активах, такі як біткойни, інша криптовалюта і акції високотехнологічних компаній США.  Ethereum, друга за величиною криптовалюта, в минулому році зросла на 465 відсотків, на початку нинішнього року – ще на 7 відсотків.

Якщо це звучить незвично, як щодо нового слова, яке увійшло в мову: «Teslanaires».  Це люди, які були першими покупцями акцій Tesla і в результаті стали мільйонерами.  Акції торгувалися по 89 доларів (63,64 фунта стерлінгів) 3. січня 2020 року і закрилися на рівні 706 доларів (505 фунтів стерлінгів) 31 грудня.  Це зростання більш ніж на 700 відсотків.  Ви можете сказати, що вони все розрахували, і це, безумовно, правда, що Ілон Маск змінив світову автомобільну промисловість.  Але чи дійсно компанія, яка виробляє 500 000 автомобілів в рік, коштує більше, ніж інші дев’ять автомобільних компаній разом узятих?

Думки професійних інвесторів неоднозначні.  Наприклад, Goldman Sachs вважає, що вони можуть дещо зрости, в той час як JP Morgan очікує, що ціна впаде до 90 доларів (64,35 фунта стерлінгів).