Там, де ми є!

Online player

Що відбувається в Америці в день інавгурації Джо Байдена — останні новини

У середу, 20 січня, у Вашингтоні відбудеться церемонія інавгурації Джо Байдена — він офіційно стане 46-м президентом США.

78-річний демократ — найстарший за віком політик, якого будь-коли обирали своїм лідером американці. Джо Байден складе присягу о 12:00 на сходах Капітолія (19:00 20 січня за київським часом). Разом з ним повноваження отримає віцепрезидент Камала Харріс, перша в історії США жінка на цій посаді.

Байден отримує повноваження на тлі драматичних подій у США: незабаром після безпрецедентного штурму Капітолію та в розпал другого процесу імпічменту Дональда Трампа, якого Конгрес США звинуватив в підбурюванні до заколоту. Через це у Вашингтоні максимально посилені заходи безпеки, оголошено надзвичайний стан, а Капітолій — кульмінаційне місце інавгурації – обнесено парканом. Більшість традиційних для церемонії масових заходів, зокрема парад, скасовані через пандемію COVID-19.

Відомо, що вже в перші години роботи на посаді президента США Джо Байден планує скасувати деякі з найбільш суперечливих рішень свого попередника Дональда Трампа. Також не виключено, що вже через годину після церемонії Сенат США може розпочати судовий процес над Трампом.

 

Трамп звернувся до американців з прощальною промовою: «Я взяв на себе жорсткі битви, найважчі бої, найважчі рішення — бо саме для цього ви мене обрали. Наша порядок денний був не про правих чи лівих, не про республіканців або демократів, а про благо нації», — заявив 45-й президент США.

Трамп подякував американському народу за обрання його президентом і заявив, що пишається тим, що за час президентства не почав жодної війни. За його словами, його політичний рух «лише починається».

 

 

Дочка Джо Байдена Ешлі заявила, що не працюватиме в адміністрації свого батька, на відміну від Іванки Трамп.

39-річна соціальна працівниця Ешлі Байден — єдина дочка обраного президента Джо Байдена і його дружини Джилл. Син Байдена від першого шлюбу Бо помер 2015 року від раку мозку, а дочка Наомі в дитинстві загинула в автокатастрофі в 1972 році. Також від першого шлюбу він має сина Хантера.