Там, де ми є!

Online player

On Air

У щотижневому музичному топ-100 журналу «Білбоард» уперше 2 перші місця посіли виконавці, народжені в 2000-х

Обидва – уродженці й мешканці Каліфорнії – cан-франциський хіп-хоп-музикант Ґолден Лендіс фон Джонс, відомий як 24kGoldn, якому два тижні тому виповнилося 20; і лос-анджелеська музикантка Біллі Айліш, якій виповниться 19 лише через місяць

Слід зауважити, пише «Білбоард», що в цьому рекорді заховано ще один. Якщо пісня Mood репера 24kGolden вийшла у липні 2020 року і просувалася до перших місць чарту зі звичною швидкістю, декілька місяців, то пісня і кліп Біллі Айліш Therefore I Am з’явилася тільки 12 листопада.

У щотижневому (понеділковому) топ-100 за 16 листопада ця пісня ще не встигла відбути належну ротацію, а вже в понеділок 23 листопада голосування слухачів вивело новинку Біллі Айліш одразу на друге місце «гарячої сотки».

Композиція Mood від афроамериканця 24kGolden – ординарний бадьоро-танцювальний хіп-хоп із дуже простеньким кліпом. Можливо, слухачам подобається не так візуал кліпу й мелодика, як текст – в якому ліричний герой безперервно саркастично допитується в партнерки, чому вона завжди не в настрої, не в гуморі (Why you always in a mood?).

Також мемом, хештегом цього року став рядок цієї пісні We play games of love to avoid the depression – «Ми граємо в ігри кохання, аби уникнути депресії».

Натомість листопадова дарк-поп-пісня Біллі Айліш Therefore I Am вийшла одразу з концептуально провокативним кліпом. У ньому співачка-підліткиня ходить порожнім зачиненим (можливо, натяк на карантин) ТРЦ і зухвало краде їжу з яток.

Cлова Декарта «Я мислю, відтак існую» полемічно звернені в цій пісні до неназваної, можливо, умовно-узагальненої людини: «You think, that you’re the man – I think, therefore, I am» (гра слів: «Ти думаєш, що ти Людина – я думаю, відтак я є».

Такій людині поетка-музикантка вказує, що вона не її друг, просить не говорити про неї, каже що не хоче читати «статті, статті, статті», давати «інтерв’ю, інтерв’ю, інтерв’ю» (потрійність відсилає до шекспірового «слова, слова, слова»).

В цілому текст пісні Therefore I Am є протестом-дистанціюванням проти причислення митця до певних течій, матриць, напрямів та проти фамільярності. А також (якщо виходити з кліпу) і протестом підліткині проти дорослих обмежень, особливо суворих у 2020 році.

Source: https://iviche.com/