Там, де ми є!

Online player

Відновлення не буде швидким

Про це попередили експерти Independent Budget Office (IBO), підрахувавши, що за 3 фінансові роки казна Нью-Йорка отримає на 11,3 мільярда доларів менше податкових надходжень, ніж випливало з раніше зроблених прогнозів.

В першу чергу це пов’язано з тим, що епідемія призвела до скорочення робочих місць майже на 878 тисяч тільки за II квартал 2020 року. Уже в III кварталі, правда, почався процес їх відтворення, але вдалося повернути тільки 20% співробітників. Вакансії з’являтимуться і надалі, особливо в міру вакцинації і зняття обмежень на соціальні контакти, але в будь-якому випадку навіть через 3 роки кількість працюючих, швидше за все, залишиться менше, ніж в 2019-му.
Чи збережуться проблеми для ринку нерухомості, викликані тим, що багато офісних будівлі, особливо в Манхеттені, пустують, оскільки компанії по можливості перейшли в віддалений режим роботи. Крім того, з цієї причини багато нью-йоркців переїхали в передмістя та в інші регіони штату і країни, внаслідок чого скоротилася кількість платників податків.
Обсяг нерухомості, проданої в 2020 році, може виявитися найнижчим з 2010-го, коли економіка приходила до тями після фінансової кризи, і в результаті сума сплачених податків, що склала в 2019-му близько 100 мільярдів доларів, може скоротитися всього до 59 мільярдів, хоча в 2021-м зросте, за прогнозами, до 80 мільярдів. Менше прибутку надійде і з інших джерел – сума, отримана від податку на продаж, в 2020-м знизиться на 438 млн доларів, або на 5,6%, в порівнянні з 2019-м, а в 2021-м – на 367 мільйонів.
Проте, відновлення, що почалося влітку минулого року, поступово прискориться, хоча конкретні показники залежатимуть від успішності боротьби з епідемією. Поки меру Біллу де Блазіо вдалося збалансувати бюджет за рахунок використання резервів і заходів економії, але, як підкреслив його прес-секретар Білл Нейдхардт, головну роль повинна зіграти допомогу з боку федерального уряду.
Втім, на неї, як зазначили експерти, не доводиться особливо сподіватися, оскільки наданих сум виявиться недостатньо, щоб повністю компенсувати дефіцит. І в підсумку, можливо, доведеться підвищувати податки, хоча де Блазіо виступає проти такого кроку.
Нейдхардт висловив надію на те, що розвитку посприяють інвестиції в перспективні напрямки – технологічну сферу і біомедичну галузь. Але в той же час нині найбільше постраждала є індустрія відпочинку і готельного бізнесу, яким доведеться найважче.
Зокрема, кількість працюючих в ресторанах, барах та інших закладах з кінця 2019 року, за оцінкою IBO, скоротилося з 466 до 217 тисяч, заповнюваність готелів знизилася з 92 до 40%, у зв’язку з чим з приблизно 700 були закриті 200, а ще 63 перетворили в притулки для бездомних. І нині, за словами Ендрю Ріджі, виконавчого директора New York City Hospitality Alliance, ресторани і нічні клуби змушені будуть припинити своє існування, якщо держава не надасть їм дієву підтримку.